Burze na zachodzie: powalone drzewa, uszkodzony pociąg

Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu, powalone drzewa i zablokowane drogi - tak wygląda krajobraz po burzy, która przeszła przez województwo zachodniopomorskie. - W ciągu 20 min temperatura spadła o 11 stopni - poinformował Alertowicz.

Na Alert24 dostaliśmy informację, że pociąg InterRegio relacji Poznań-Kamień Pomorski najechał na grube gałęzie, które pozostały po burzy i lekko uszkodziły podwozie. Pociąg stanął. Opóźnienie dochodzi do 60 minut - pożalił się Alertowicz.

Black dodaje: - Około godziny 12.10 w Białogardzie przeszła gwałtowna burza, a świadkowie mówią nawet o trąbie powietrznej. Wiele drzew połamanych. Główne drogi zablokowane zostały, obecnie już przejezdne w tym droga Poznań - Kołobrzeg. W ciągu 20 min temperatura spadła o 11 stopni - poinformował kolejny Alertowicz.

Silny wiatr połamał gałęzie i powalił kilkadziesiąt drzew. Nieprzejezdna jest droga dojazdowa do Węgorzyna. Spore utrudnienia są także na drogach nr 148 Łobez-Resko, Łobez-Dobra i trasa nr 146, Łobez Drawsko.

Do walki z usuwaniem skutków nawałnicy ruszyły wszystkie siły straży pożarnej w regionie. Strażacy pompują wodę z kilkunastu piwnic w powiatach: Gryfińskim , Drawskim i Łobeskim.

Wyładowania atmosferyczne spowodowały w wielu miejscach przerwę w dostawie prądu. Jak poinformował dyżurny szczecińskiej Enei, bez zasilana pozostaje kilkadziesiąt miejscowości. Prądu nie mają mieszkańcy okolic Goleniowa, Stargardu, Chojny, Myśliborza Węgorzyna i Łobza. Usuwanie awarii potrwa do wieczora.

W całym kraju przewidywane są upały, na zachodzie i północy również gwałtowne burze.

Więcej o: