W całym kraju narzekania na komunikację miejską. Co z klimatyzacją?

Po naszym apelu dostaliśmy informacje o wysokich temperaturach w komunikacji miejskiej w całym kraju. Nie wszędzie autobusy wyposażone są w klimatyzację, a tam gdzie ją mają, nie zawsze jest włączana. - Przy sprawnej klimatyzacji, nawet przy otwartych drzwiach powinno być chłodno - mówi Alertowicz zajmujący się klimatyzacjami samochodowymi

Kierowcy z założenia nie włączają klimatyzacji, tylko otwierają okna - pisze Alertowicz z Warszawy. Jak pisze, klimatyzacja jest po to, żeby jej używać, zwłaszcza, że - daje ona rade i jak jest włączona i dobrze ustawiona to jedzie się naprawdę przyjemnie - mówi.

- W Grudziądzu też jeżdżą Solarisy z włączoną klimatyzacją, też mają małe lufciki (nieotwieralne podczas jej działania), też często muszą się zatrzymać, żeby ludzie wyszli i weszli, a jednak w środku jest całkiem znośnie i wyraźnie chłodniej, niż na dworze - pisze "frozentime".

- Często problemy z klimatyzacją to kwestia braku przeglądów - mówi MP, zajmujący się klimatyzacją samochodową. Przegląd powinno się robić co roku, zanim zrobi się ciepło i wymieniać odczynnik chemiczny, który wychładza pojazd. - Otwieranie drzwi na przystankach to nie powinien być problem, możliwe byłoby nawet zamontowanie klimatyzacji na otwartym przystanku autobusowym. Potrzeba je tylko odopwiednio serwisować - mówi Alertowicz.

- W autobusach MZA serwisujemy klimatyzację co rok, a raz w tygodniu sprawdzamy filtry - mówi rzecznik warszawskiego MZA. Dodaje, że jego firma stwierdziła, że w stolicy pasażerów jest tylu, że w nowo sprowadzanych autobusach będzie wzmocniona klimatyzacja, taka jak używana jest w krajach śródziemnomorskich. MZA jest jedną z czterech firm, których autobusy jeżdżą po ulicach Warszawy.

Gorąco jest za to w autobusach w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Jak pisze Gazeta.pl Katowice , w autobusach aglomeracji katowickiej klimatyzacji nie ma wcale.

Niektórzy, jak pisze serwis policyjni.pl uważają, że gorąco w autobusach jest problemem dla policji. Dobry pomysł, jak usprawnić działanie klimatyzacji ma "mtm" z Mazowsza - U nas tak samo jak w Szczecinie. Ale ja znam rozwiązanie. Trzeba jeździć od pętli do pętli bez pasażerów i bez otwierania drzwi. Na pewno nie będzie skarg na klimatyzację - pisze.

Szczęścia nie ukrywają Alertowicze zza granicy - W Londynie nie ma problemów z duchotą w autobusach, chociaż również jest tutaj ostatnio bardzo gorąco! - pisze "Armageddon_xD"

Do niedzieli zapowiadane są upały, duchota i przelotne burze. Jak się jeździ w autobusach w Twoim mieście? Poinformuj Alert24 .