Za oknami ponad 30 stopni, a wody nie ma. Awarie wodociągów we Wrocławiu

Wczoraj nie było wody na 6 wrocławskich osiedlach. Awaria trwała ponad dziewięć godzin. Dziś problemy z wodą mają mieszkańcy ulicy Królewskiej. MPWiK mówi, że naprawa powinna potrwać do 14-15.

- W dzielnicach Żerniki, Kuźniki, Nowy Dwór, Jerzmanów, Strachowice i Jarnołtów od wczesnych godzin popołudniowych nie ma wody - pisała wczoraj na Alert24 "clk320".

Jak mówiła Alertowiczka ulicą Harmanowską płynęła woda. Informacji o tym, czy podstawione zostaną beczkowozy Biuro Obsługi Klienta MPWiK nie umiało jej udzielić. Nam też wczoraj po godzinie 17 nie udało się dodzwonić do wrocławskich wodociągów, biuro pracuje do godziny 15.30.

- Beczkowozy podstawiamy, jeśli awaria potrwa 8 godzin lub dłużej - mówi Konrad Antkowiak, rzecznik wrocławskiego MPWiK. Awaria na Harmanowskiej została naprawiona "w późnych godzinach nocnych".

Dziś z kolei wody nie ma na osiedlach Maślice i Pilczyce. Nie działa magistrala na ulicy Królewieckiej. Według MPWiK nastąpiło obniżenie ciśnienia wody, ale w kranach powinna być.

- U mnie nie ma jej od dwóch dni - mówi mieszkający na ulicy Królewieckiej Alertowicz. - Mieszkam na trzecim piętrze, więc być może ciśnienie jest za niskie, by woda do mnie dotarła - dodaje. Mówi też, że przez okno widzi "pełen wody wykop". Tu także nie podstawiono beczkowozów. - Awaria powinna zostać usunięta do godz. 14-15 - zapewnia rzecznik wodociągów. Mówi, że z powodu wysokich temperatur ekipy remontowe starają się, by wszystkie problemy były naprawiane jak najszybciej.

MPWiK do godziny 12.30 nie informowało na swojej stronie o awarii na Królewieckiej. Informacja pojawiła się dopiero po naszym telefonie.

Więcej o: