Pszczyna: Brutalne zabicie jelenia w Zagrodzie Żubrów

Zwierzę było jedną z atrakcji Zagrody. W nocy z piątku na sobotę zostało brutalnie zabite - najprawdopodobniej siekierą. Odcięto mu poroże - Było niewykształcone, nie miało jeszcze wartości. Strasznie szkoda. To był bardzo ładny jeleń - opowiada Grzegorz Czembor, dyrektor Zagrody Żubrów.

Informację przysłała na Alert24 Kasia.

6-letniego jelenia zabito w nocy z piątku na sobotę. Najprawdopodobniej wcześnie rano. Ktoś wdarł się na teren zagrody - To było duże zwierzę, jedna osoba nie dałaby rady go zabić - mówi nam Grzegorz Czembor, dyrektor Zagrody w Pszczynie.

Jelenia zaatakowano najprawdopodobniej nożem i siekierą.

Sprawcy złamali nogę i odcięli łeb z młodym porożem. - Było ono jeszcze niewykształcone, i choć pięknie rosło, to na razie nie miało wartości jako trofeum - opowiada dyrektor. - Pierwszy raz zdarzyło się coś takiego. Jest nam bardzo przykro. To była jedna z atrakcji naszego stada, piękne zwierzę - dodaje dyrektor drżącym głosem.

Policja ma mniej sentymentu - Zwierzę miało wartość ok. 7 tys. zł. Przeprowadzono sekcję, na razie czekamy na wyniki - mówi nam Karolina Błaszczyk, rzeczniczka policji w Pszczynie.

Wśród inwentarza w Zagrodzie są oprócz żubrów też stado jeleni i danieli, sarny, mulflony, gęsi i kaczki.

Jeleń był jedynym samcem w stadzie. Zostały trzy łanie i jelonki.

Te zwierzęta są m.in. w Chinach i Rosji specjalnie hodowane. Sproszkowane poroże młodego jelenia uznawane jest za afrodyzjak.

Według relacji świadków bandyci zbiegli z parku zwierząt, gdzie miał czekać na nich samochód. Dotychczas nie udało się ich zatrzymać.

Za zabicie zwierzęcia grozi do dwóch lat więzienia.

Więcej o: