Pomorskie: Pijany motocyklista uciekał przed policją

Kwidzyńscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów do 2013 roku.

W niedzielę w Korzeniewie pod Kwidzynem (woj. pomorskie) policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli jadącego motocyklem mężczyznę. Zignorował on wezwanie do kontroli zaczął ucieczkę.

Kiedy po pościgu policjanci zatrzymali motocyklistę, okazało się, że ma w organizmie pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że 22-latek ma także zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych do 2013 roku.

Mieszkaniec gminy Kwidzyn zakaz otrzymał w tym roku, także za jazdę "na podwójnym gazie". - Zakaz prowadzenia pojazdów na trzy lata obowiązywał od lutego - mówi Bożena Schab z kwidzyńskiej policji. Niebawem alkoholowy recydywista znów stanie przed sądem.

Za złamanie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadać będzie także za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli.