Era (znów) awarii nie ma, tylko ludzie (znów) nie mogą dzwonić

Od wczorajszego wieczora alertową skrzynkę zalewają zgłoszenia od Alertowiczów z południowej Polski. Użytkownicy Ery nie mogą korzystać z telefonów - nie mogą dzwonić, ani odbierać telefonów. Sieć jest ?zajęta?. Era - tradycyjnie - zaprzecza, że ma jakąkolwiek awarię.

Od wczorajszego popołudnia dostajemy sygnały od Alertowczów, głównie z Krakowa, którzy piszą, że kłopoty dotyczą nie tylko ich, ale i innych mieszkańców Małopolski.

Z dziś.

Doc : Nie działają połączenia głosowe i sms-y w sieci Era. Biuro obsługi kompletnie nie przejmuje się skalą problemu i nie potrafi udzielić jakichkolwiek informacji nt. czasu usunięcia usterki. Z tego, czego się dowiedziałem, wynika, że problem dotyczy całego południa Polski.

Abonent Od wczorajszych godzin wieczornych w Kielcach nie można dokonywać połączeń wychodzących z sieci ERA - pojawia się komunikat "sieć zajęta"

Eth_O : Nie działa Era w Kielcach. Komunikat "Sieć zajęta". Lokalizacja ul. Zagnańska.

I wczoraj:

Blu_tomek : Nie działa sieć ERA w Krakowie i okolicach. W Biurze Obsługi Abonenta powiedziano mi, że awaria dotyczy również m.in. Kielc i Rzeszowa i nie wiadomo, kiedy zostanie usunięta. Sytuacja ta ma miejsce od co najmniej późnego popołudnia. Nie da się nawiązywać połączeń, nie dochodzą smsy.

Monika Awaria sieci Era w Krakowie i południowej Polsce.

Agnieszka : Awaria sieci Era w Krakowie. Od godziny 18 nie można się nigdzie dodzwonić!

Niegowic : Sieć nie działa od Wieliczki po Gdów na pewno, być może dotknęła większy obszar. Przy próbie połączenia pojawia się informacja, że system zajęty. Sytuacja trwa od ok. 19.

Miszka : Czy można jakoś wyjaśnić zjawisko "zajętej sieci" na łączach Ery? Od 2 godzin mam problemy z uzyskaniem połączenia i również nikt nie może dobić się do mnie. Mieszkam na krakowskim osiedlu Azory.

Janek : Dzisiaj od godz. 17 nie da się dodzwonić do nikogo, ani wysyłać sms z telefonu w sieci Era (operatora PTC), awaria obejmuje Końskie oraz okolice

Billwollf : Era nie działa w Kielcach.

Tomasz: W Krakowie na Prądniku Białym od ponad 2 godzin nie działa sieć Ery. Czy ktoś wie co się dzieje?

To tylko niektóre ze zgłoszeń, które dostaliśmy na Alert24.

Jeszcze wczoraj pracownicy infolinii mówili, niechętnie, że do awarii doszło. Choć nie potrafili powiedzieć, kiedy sieć będzie działać poprawnie.

Biuro prasowe Ery poinformowało nas, że nie występują żadne awarie . - W dniu wczorajszym mogły występować jednostkowe utrudnienia w nawiązywaniu połączeń, które mogły być związane z pracami konserwacyjnymi sieci światłowodowej. Właściwością sieci GSM jest, iż z uwagi na różne czynniki zewnętrzne mogą okresowo pojawiać się przejściowe utrudnienia w nawiązywaniu połączeń - odpowiedziano na nasze pytania.

To nie pierwszy raz, kiedy operator oficjalnie zaprzecza występowaniu jakichkolwiek utrudnień. . Pisaliśmy o tym już kilkakrotnie, kiedy skrzynka Alert24 spuchła od zgłoszeń z poszczególnych miast czy regionów. Firma jest jednak niewzruszona i skupia się na dbaniu o wizerunek "nieawaryjnej".

Więcej o: