Najciekawsze Alerty czerwca: przeżyjmy to jeszcze raz

Czerwiec stał kampanią wyborczą - nie tylko plakatami ona stała. Pisaliście nam o agitowaniu przed kościołami i w nich, o kłopotach z uzyskaniem zaświadczenia uprawniającego do głosowania. Trudno się dziwić, że nagrodzone Alerty skupiają się na sprawach wyborczych.

*

Czytelnik Alert 24 zauważył, że zaświadczenia wydawane przez urzędy były źle sformułowane i z nimi można byłoby w dowolnej komisji zagłosować dwa razy w przyszłych wyborach prezydenckich - za 5 lat. Państwowa Komisja Wyborcza po naszej interwencji wystąpiła do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o zmianę wzoru.

CZYTAJ: Z tym dokumentem można zagłosować dwa razy

*

Dzięki spostrzegawczości jednego z blogerów na Salonie24 - Oszołoma - opisaliśmy wpadkę sztabu PiS.

Sztab Jarosława Kaczyńskiego przygotował specjalną stronę, na której Polacy mogą spontanicznie wyrazić poparcie dla kandydata PiS: ludzie z różnych regionów Polski sami mieli wysyłać filmy ze swoimi nagraniami. W rzeczywistości, wszyscy nagrani wypowiadają się do tego samego mikrofonu, a część z nich występuje na tym samym tle, mimo że pochodzą z innych miast.

CZYTAJ: Wybory 2010. To samo tło, ten sam mikrofon. "Spontaniczne" nagrania zwolenników PiS

*

Alertowiczka Anna wypatrzyła na popularnym serwisie aukcyjnym Allegro, że ludzie wystawiają na sprzedaż swoje głosy wyborcze. Ceny były bardzo zróżnicowane - od kilku złotych do kilkunastu tysięcy. Ogłoszenia bardzo szybko usunięto z serwisu.

CZYTAJ: "Głos tanio sprzedam" - wysyp aukcji na Allegro

*

Alertowicz Mag poinformował nas o tym, że sieć wRodzinie, która miała połączyć (jeszcze bardziej) fanów ojca Tadeusza Rydzyka poniosła finansową klęskę. Fundacja Lux Veritatis zerwała umowę z operatorem. Na razie nie wiadomo, co z użytkownikami sieci.

CZYTAJ: Radio Maryja ubolewa i informuje: To koniec sieci wRodzinie

Wyróżnione osoby dostaną przewodniki po Europie

*

Honorowa nagroda dla wszystkich mieszkańców Łodzi, którzy przysłali nam dziesiątki zdjęć z pożaru fabryki Wifama. Szczególnie dla tych, którzy zdjęcia robili bladym świtem.

Zdjęcia pożaru kompleksu fabrycznego w Łodzi (Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć galerię):

fot. Alert24