Studenci chcą kolejnej debaty na UW - wysłali zaproszenia do sztabów

Na Alert24 dostaliśmy informację od stowarzyszenia MłodaRP, które organizowało przed pierwszą turą wyborów debatę kandydatów na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci chcą, żeby obaj kandydaci biorący udział w drugiej turze wzięli udział w kolejnej debacie na uniwersytecie. Wysłali już zaproszenia do sztabów wyborczych.

W poprzedniej debacie organizowanej przez MłodąRP nie wzięli udziału tylko Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski.

- W naszej grupie wiekowej zainteresowanie polityką i sprawami społecznymi jest duże, ale często nie przekłada się na aktywne działanie - tłumaczy Marcin ze stowarzyszenia Młoda RP.

- Takie debaty mogą być okazją do spotkania z kandydatami na urząd prezydenta Rzeczpospolitej i wysłuchania tego, co mają do powiedzenia, zadawania pytań i bezpośredniej interakcji - pisze.

Stowarzyszenie informuje, że chce uzgodnić termin i formułę dyskusji ze sztabami wyborczymi. - Zależy nam, aby debata była szansą do zaprezentowania kandydatur Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego młodemu pokoleniu i aby odbyła się w interesującej i neutralnej formule, która nie faworyzowałaby żadnego z kandydatów - pisze Marcin.

Jutro stowarzyszenie ma otrzymać odpowiedzi od sztabów wyborczych.

Więcej o: