Wybory 2010. To samo tło, ten sam mikrofon. "Spontaniczne" nagrania zwolenników PiS

Sztab Jarosława Kaczyńskiego przygotował specjalną stronę, na której Polacy mogą spontanicznie wyrazić poparcie dla kandydata PiS: ludzie z różnych regionów Polski sami mieli wysyłać filmy ze swoimi nagraniami. W rzeczywistości, wszyscy nagrani wypowiadają się do tego samego mikrofonu, a część z nich występuje na tym samym tle, mimo że pochodzą z innych miast.

- Chciałabym poprzeć pana Kaczyńskiego, żeby w końcu w Polsce była prawda, prawda i tylko prawda. Jeden pan Kaczyński, świętej pamięci, co chciał prawdę, ale nie dali i nie wiem czy temu się uda - mówi starsza kobieta z Elbląga. - Zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ jest prawdziwym człowiekiem - mówi młoda dziewczyna z Raciąża. - Będę głosował na Jarosława Kaczyńskiego, bo jest wielkim Polakiem, wielkim patriota, poprowadzi Polskę do zwycięstwa - mówi mężczyzna w średnim wieku z Elbląga.

"I generalnie wiadomo, że takie "głosy ludu" to zwykła marketingowa ściema. Tylko, że durnie ze sztabu PiS nie zadbali o to, żeby wymieniać ludziom mikrofon! Wszędzie jest ten sam czarny" - napisał "Oszołom" , który przesłał na Alert24 linka.

Co istotne, na stronie polskajestnajwazniejsza.org napisane jest "Prześlij nam swój film", lecz wszystkie umieszczone na serwisie wideo wyglądają jakby zostały przygotowane przez tych samych realizatorów. Nie tylko każda z kilkudziesięciu nagranych osób wypowiada się do tego samego mikrofonu, ale także część osób - mimo, że w podpisach jest, że pochodzą z różnych miejscowości - występują na tym samym tle.

Paweł Poncyljusz, rzecznik sztabu Kaczyńskiego, obiecał przyjrzeć się sprawie. Niestety od rana nie odpowiedział na nasze pytania.

Więcej o: