Poważny uraz piłkarza podczas meczu. Ma uszkodzoną gałkę oczną

W pierwszym kwadransie towarzyskiego meczu reprezentacji Polski z Chorwacją w Hali Legionów były zawodnik kieleckiej siódemki nabawił się w walce o piłkę urazu oka. Kontuzja może okazać się wyjątkowo poważna, bo najprawdopodobniej uszkodzona została gałka. Bielecki natychmiast trafił do szpitala wojewódzkiego w Kielcach, gdzie będzie leczony.

Dramatyczną informację dostaliśmy na Alert24 - Bieleckiemu coś zrobili z okiem na meczu Polska-Chorwacja w piłkę ręczną w Kielcach. Ma rozerwaną powiekę i podobno uszkodzili gałkę oczną - napisał Alertowicz.

Karol Bielecki, wychowanek Wisły Sandomierz i były zawodnik kieleckiej siódemki, dramatycznie wyglądającego urazu okaz nabawił się w przypadkowym starciu w walce o piłkę. Pierwsze informacje mówiły, że może najprawdopodobniej uszkodzona została gałka. Bielecki natychmiast trafił do szpitala wojewódzkiego w Kielcach, a potem przwieziony został do kliniki w Lublinie. Tam w nocy z piątku na sobotę przeszedł trwającą ok. 4 godzin operację. Nie ma oficjalnych informacji co będzie dalej. Najprawdopodobniej nie skończy się na tej jednej operacji, a czy da się uratować oko będzie wiadomo w ciągu kilku najbliższych dni.

Po tym zdarzeniu sportowy wymiar wizyty znakomitych Chorwatów u nas zszedł nieco na dalszy plan. Odbiło się ono też na grze dobrze radzących sobie w pierwszych minutach biało-czerwonych. Polacy zaczęli popełniać seryjnie proste błędy w ataku - tracili piłkę w siedmiu z rzędu atakach pozycyjnych I przez dziesięć minut nie zdobyli gola. A ekipa z Bałkanów wykorzystała to maksymalnie, trafiając aż siedmiokrotnie.

Czytaj więcej w serwisie kielce.gazeta.pl