Szczecin: Uszkodzone przęsło mostu zwodzonego. Pociągi muszą jeździć objazdami

Wczoraj, w trakcie rutynowych prac konserwacyjnych uszkodzone zostało przęsło zabytkowego mostu zwodzonego w podszczecińskich Podjuchach. Od wczoraj pociągi są zmuszone jeździć objazdami, co powoduje opóźnienia.

Podszczeciński most został uszkodzony wczoraj, około godz.10. - Urządzenia odmówiły współpracy i przy podniesieniu i przy opuszczeniu przęsła. Cały ruch pociągów kierowany jest drogą okrężną przez Szczecin Dąbie co powoduje ok. 25 minutowe opóźnienie - pisze na Alert24 proszący o anonimowość pracownik kolei.

Dziś po południu podjęta zostanie decyzja co do ewentualnego przedłużenia zamknięcia w przypadku, gdy awarii nie uda się usunąć.

-Przyczyną awarii było zużycie elementów mostu - informuje Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP. - Jeżeli ostateczna ekspertyza to potwierdzi, to most może zostać wyłączony z ruchu na przynajmniej miesiąc. Nie zakładamy oczywiście sytuacji, w której most miałby pozostać nie naprawiony - dodaje rzecznik.

Kolejowy most zwodzony w Podjuchach był jedynym działającym obiektem tego typu w Polsce. Jest wpisany do rejestru zabytków. "Grał" także w krótkometrażowym filmie Bobbiego Garabediana "Most", który otrzymał nominację do Oscara w 2004 roku w kategorii "najlepszy aktorski film krótkometrażowy".

Podnoszący się most na Regalicy