Dziś ostatni dzień na wpisanie się na listę wyborców. Kolejki [ZDJĘCIA]

Dziś mija termin dopisywania się do listy wyborców poza miejscem zamieszkania. Na Alert24 dostaliśmy informację, że w urzędach są kolejki.

Kilkunastoosobowa kolejka do dopisania do spisu wyborców dziś ok. godz. 9 rano była w urzędzie Warszawa Śródmieście. - Czas oczekiwania to ok. 30-40 minut, czynne są zaledwie dwa okienka - napisał Alertowicz. PO chwili poinformował, że otworzono trzecie okienko. - Czas skróci się do 25 minut - dodał.

Dziś mija termin dopisywania się do listy wyborców poza miejscem zamieszkania. Powinni zrobić to wszyscy ci, którzy w dniu wyborów nie będą mogli pojawić się w swojej komisji wyborczej.

Dopisanie się do listy wyborców jest bardzo proste. Jeśli ktoś chce głosować w miejscu, gdzie aktualnie przebywa, powinien udać się do urzędu gminy lub dzielnicy na terenie której mieszka. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL oraz wypełnić na miejscu specjalny wniosek. Takie podania są rozpatrywane od ręki.

Jeżeli natomiast nie zdążymy dopisać się do listy wyborców, to do 18 czerwca możemy w naszym urzędzie gminy możemy pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Z pomocą tego dokumentu można oddać głos w dowolnej komisji wyborczej - zarówno w kraju, jak i za granicą.