Dziwna awaria Play: Połączysz się z przypadkowym numerem?

Czytelnicy donoszą nam o awarii w sieci Play. Jeśli jesteś klientem Play i dzwoniłeś do osoby posiadającej telefon w tej sieci, mogłeś dodzwonić się do kogoś innego. Osobie, do której dzwoniłeś, wyświetlał się numer kogoś z jej książki telefonicznej. Przed godziną 17 awaria została usunięta.

O awarii sieci informowali nas Alertowicze. Niektórzy bardzo zniecierpliwieni, jak Filip. - Dzwoni do mnie osoba ze znanego numeru, a łączony jestem z kimś zupełnie obcym lub połączenie jest głuche - pisał.

Inni wydawali się być bardzo rozbawieni całą sytuacją - Próbowałem dodzwonić się do salonu Play, odebrała bardzo miła pani z Poznania, która zapytała mnie "Co słychać, kochanie?" - mówi o jednym ze swoich nieudanych połączeń Jarek.

Infolinia Play potwierdzała te informacje. Awaria nie dotyczyła wszystkich numerów w sieci, ale nie wiadomo dokładnie, ile osób mogło mieć podobne kłopoty.

Według nieoficjalnego bloga o Play była to zapewne awaria systemu routingowego sieci. W komentarzach na blogu można było przeczytać też opinie zirytowanych użytkowników sieci. - Z tego, co wiem, to awaria jest w całym kraju. (...)Każde połączenie jest kierowane na inny numer. Co lepsze, jak dzwonię to czasem dodaje moje połączenie do jakiejś, już toczącej się rozmowy. To jest jakiś żart - pisał w komentarzu "andrzejisko".

- To na pewno nie jest awaria routerów - dementuje informacje Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play. Technicy sieci, razem z pracownikami Plus GSM poszukiwali źródła awarii. Play, w miejscach gdzie nie ma własnych nadajników, korzysta z sieci Plusa. - Awaria jest o tyle nietypowa, że nie ma żadnej regularności w połączeniach. Czasem da się połączyć normalnie, czasem nie - wyjaśniał Gruszka.

Tuż przed 17 dostaliśmy kolejną informację od rzecznika Play. Awaria została usunięta przez pracowników Polkomtela. - Problem dotyczył tylko części połączeń które były kierowane do naszych abonentów znajdujących się w sieci roamingu krajowym - wyjaśnił rzecznik sieci Play.

Masz kłopoty z siecią Play poinformuj Alert24 .