Małopolskie: osunął się parking przy krajowej drodze 75 [ZDJĘCIA]

Rzeka Kamienica, dopływ Dunajca zarwała parking przy krajowej drodze nr.75 - donosi Jarek. Parking znajdował się na wysokości miejscowości Frycowa, między Maciejową a Krynicą - Zdrój.

- Parking osunął się w niedzielę - mówi Jarek, który nadesłał zdjęcia na Alert24. - To był mały parking, tuż nad wodą - mówi Alertowicz. - Trudno mi ocenić, jaka jego część mogła się osunąć, ale na pewno więcej niż 10 metrów kwadratowych. Raczej koło 20.

Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza tą informację - W tej chwili obowiązuje zakaz wjazdu na parking - informuje rzecznik. Dodaje, że droga nr.75 jest przejezdna, ale na jej odcinku od Maciejowej do Muszynki ruch odbywa się wahadłowo.

Sytuacja po przejściu drugiej fali powodziowej w małopolsce jest wciąż zła. W niedzielę pisaliśmy o osuwisku ziemi, które zablokowało Zakopiankę w miejscowości Krzeczów. Dziś, według informacji GDDKiA, zamknięte są trzy drogi krajowe w rejonach Nowego Sącza, Rzeszowa i Tarnowa. Policja wytyczyła już objazdy. Wiele dróg lokalnych jest zamkniętych dla ruchu ciężarówek.

Alert24 jest dla ludzi. Pisz o tym, co dla Ciebie ważne

Więcej o: