W środę debata kandydatów na prezydenta. Poza dwoma

9 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się debata ośmiu kandydatów na prezydenta, napisał na Alert24 jeden z członków inicjatywy ?Żądamy Debaty?. Swoje przybycie zapowiedzieli wszyscy kandydujący na urząd prezydenta RP, poza Jarosławem Kaczyńskim i Bronisławem Komorowskim.

Debatę zorganizowało stowarzyszenie "Młoda RP", a patronatem objął Rektor UW. - Żaden z kandydatów nie odmówił wzięcia udziału w debacie, jednak sztaby Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego nie potwierdziły ich udziału w debacie, cały czas odsuwają decyzję - mówi Marcin Żukowski, organizator debaty.

Spotkanie odbędzie się w starym budynku Biblioteki Uniwersyteckiej - Debata jest otwarta dla wszystkich - mówi Marcin Żukowski, jednak dodaje, że miejsc może nie wystarczyć. Sala, w której odbędzie się debata, ma tylko 500 miejsc

- Niestety, jest to w tej chwili największa sala jaką dysponuje uniwersytet - tłumaczy Żukowski. Informuje jednak, że debatę będzie można na pewno oglądać na żywo w internecie. - Na pewno będzie dostępny streaming na naszej stronie, swoje zainteresowanie wyraziło także kilka portali internetowych - mówi.

Spotkanie z kandydatami na prezydenta podzielone będzie na trzy części. W pierwszej wszyscy kandydaci odpowiedzą na te same pięć pytań, w drugiej każdy otrzyma trzy indywidualne pytania od zgromadzonych na sali i internautów, by na końcu, w ciągu półtorej minuty, samemu przedstawić swoje mocne strony.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej debaty . Można tam także wysyłać swoje propozycje pytań.

Więcej o: