Kolejny plakat Jarosława Kaczyńskiego na kościelnym płocie

Kolejny plakat wyborczy Jarosława Kaczyńskiego pojawił się na kościelnej tablicy informacyjnej. Zawisł na płocie kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie-Gumieńcach. - To nie jest teren kościoła - mówi ksiądz z którym rozmawialiśmy.

- Plakat wyborczy wisi pod kościołem co najmniej od niedzieli - pisze "Ostjan". Dodaje, że dziwi go, że wśród informacji związanych z tematem wiary (na płocie znajduje się między innymi informacja o beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki, zdjęcie Jana Pawła II i okładka "Gościa Niedzielnego") znalazł się plakat o wydźwięku jednoznacznie politycznym.

- Wiem o tym plakacie- mówi ksiądz z parafii Matki Bożej Różańcowej. - To nie jest teren kościoła - tłumaczy. Nie chce wyjaśnić, dlaczego w takim razie kościół używa tego samego płotu do wywieszania ogłoszeń.

Nie jest to pierwszy wypadek, kiedy w kościelnych gablotach pojawiają się plakaty wyborcze. Pisaliśmy już o plakacie w kościele w Rembertowie

Alert 24 czeka na informacje. Widziałeś plakaty wyborcze w dziwnym, niecodziennym miejscu? Napisz na Alert24 - w artykule znajduje się także galeria waszych zdjęć.

Więcej o: