Jarosław dobrem zwycięży: transparent na procesji do Świątyni

Po zakończeniu uroczystości beatyfikacyjnych na Placu Piłsudskiego wierni przeszli w procesji ulicami Warszawy do Świątyni Opatrzności Bożej. Nie obyło się bez akcentów politycznych.

Transparent na procesjii: Jarosław dobrem zwycięży!

 

"Solidarni 2010" byli wśród osób, które wybrały się w 12-kilometrowy marsz. Nieśli biało-czerwony transparent z napisem "Jarosław dobrem zwycięży. Solidarni 2010. Żądamy prawdy". Informację o tym przysłał na Alert24 Paweł M.

Jak poinformował nas jeden z reporterów Gazeta.pl, który jest na miejscu, jest to jeden z większych transparentów, które górują nad procesją.

Transparent niesiony przez uczestników procesji:

fot. Alert24

"Solidarni 2010" to tytuł dokumentu Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego z zapisem rozmów ludzi zgromadzonych pod Pałacem Prezydenckim po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Padały w nich oskarżenia, że samolot rozbił się w wyniku zamachu, a premier Putin ma krew na rękach.

Narodził się też Ruch 10 kwietnia gromadzący ludzi, który uważają, że nie mówi się Polakom całej prawdy o skutkach katastrofy TU-154, w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka i wiele ważnych osób w państwie.