Korki na warszawskim Okęciu: na al. Krakowskiej dłużej będzie zielone

Od kilku dni bardzo utrudniony jest dojazd do Warszawy od strony Janek. Internauci donoszą, że droga z Janek do Warszawy zajmuje im parę godzin. ZTM przyznało, że korki tworzą się przez zamknięcie pętli tramwajowej i autobusowej na Okęciu. Rzecznik ZTM powiedział, że nie otrzymano pozwolenia skrętu autobusów w ulicę Malowniczą od urzędu dzielnicy Warszawa-Włochy, i w związku z tym autobusy muszą nawracać na al. Krakowskiej. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź urzędu.

W poniedziałek pisaliśmy o potwornych korkach na warszawskim Okęciu. Jak przyznał Igor Krajnow, rzecznik warszawskiego ZTM, to budowa parkingu Park & Ride i zamknięcie pętli na Okęciu powoduje korki. Mówił, że autobusy muszą nawracać na al. Krakowskiej, bo nie ZTM nie dostało pozwolenia od dzielnicy Warszawa-Włochy na skręt autobusów w ul. Malowniczą. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź od urzędu dzielnicy.

- Skierowanie ruchu na ul. Malowniczą nie wpłynęłoby na uniknięcie korków - tłumaczy Daria Porębska, odpowiedzialna w urzędzie za kontakt z mediami. Dodaje, że Ul. Malownicza nie jest przystosowana do ruchu ciężkiego, taka organizacja wymuszałaby dodatkowo skręt w Al. Krakowską i blokowała skrzyżowanie. Musiałyby zostać rozebrane progi zwalniające. Przy ul. Malowniczej mieszczą się dwie placówki oświatowe i decyzja o skierowanie w tamten rejon autobusów wpłynęłaby na zagrożenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

- Wczoraj i dzisiaj Michał Wąsowicz, burmistrz dzielnicy, spotkał się w tej sprawie z Dyrekcją ZTM - mówi Porębska. Została podjęta decyzja o wydłużeniu czasu działania zielonych świateł w dwóch kierunkach - na drodze z miasta i do miasta. Autobusy jadące z Warszawy pojadą ul. Szyszkową, Działkową i będą wyjeżdżały z ul. Mineralnej.

- Dopóki nie zostanie to wprowadzone, nie mamy podstaw, żeby cieszyć się lub smucić z tej decyzji - mówi Igor Krajnow z ZTM. Dodaje, że ZTM zrobi wszystko, żeby rozładować korki.

Więcej o: