Kibice idą na ustawkę... z powodzią

Kibice Lecha Poznań szykują się do walki z Powodzią. Na swoim forum organizują grupę, która ma pomagać we wzmacnianiu wałów. - Idziemy jako ?horda kiboli?, piszą na forum

- Potrzebnych jest 20-30 zdrowych kiboli na dzisiaj do umocniania wału na rzecznej w Luboniu - pisze na forum kibiców Lecha "wooki75". Kibice "ustawiają" się na stadionie, i razem, grupą którą określają jako "horda kiboli" wyruszają umacniać wały. - Zakładamy barwy klubu i gumiaki - pisze jeden z członków forum.

- Ludzie się zgłaszają - mówi dyżurny sztabu kryzysowego w Poznaniu. - Wczoraj mieliśmy 250 kontaktów w bazie - dodaje. Mówi, że to nie tylko pojedyńcze osoby, ale także grupy. Wie o akcji kibiców Lecha. Zgłosili się do sztabu kryzysowego już dwa dni temu. - W tej chwili około dwudziestu z nich działa na wałach między Poznaniem a Luboniem - potwierdza. Grupy kibiców pracują także nad wzmacnianiem wałów w klubie wioślarskim Tryton i klubie wioślarskim 1904.

- A nie boimy się tego, że w razie ewentualnych zalań będą mówić, że to przez kiboli? - pyta na forum "przemook"

Od czytelników dostaliśmy też informacje, że już wcześniej w walce z powodzią brały udział grupy kibiców między innymi Zagłębia Lubin i Stali Stalowa Wola. Kibice Wisły Kraków i Legii Warszawa zorganizowali zbiórki pieniędzy i darów dla powodzian.

Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24