Zagrożone wrocławskie wysypisko śmieci [ZDJĘCIA]

Około południa na wrocławskich Maślicach obok wysypiska śmieci wybiły studzienki kanalizacyjne. Wysypisko jest zagrożone. Ludzie starają się działać na własną rękę, ale służby zaczynają dopiero koordynować akcję. Na razie nie ma zagrożenia dla osiedli mieszkalnych.

- Wybiły przepełnione studzienki kanalizacyjne, woda rozlewa się w stronę wysypiska - pisze nam Irek. Dodaje, że ludzie na własną rękę zaczęli się organizować, starają się układać worki z piaskiem, ale o godzinie 12.30, kiedy Irek był na miejscu, nikt ich działań nie koordynował. Pojawił się samochód MPWiK i patrol policji. Woda leci głównie w stronę wysypiska, ale podmakają też pola po obu stronach ulicy Koziej. Osiedle jak na razie nie jest zagrożone. Zalanie wysypiska mogłoby spowodować zagrożenie epidemiologiczne.

O sytuacji powiadomiony został ratusz. Na miejsce zostały posłane służby, które mają wypompować wodę. -W ciągu paru godzin sytuacja na miejscu powinna się ustabilizować - donosi biuro prasowe wrocławskiego ratusza.

Więcej o: