Koszalińskie juwenalia: Pijani studenci skakali po karetce

Karetka, której załoga ochraniała imprezę podczas juwenaliów, została zniszczona przez dwóch studentów Politechniki Koszalińskiej. Obaj mieli w wydychanym powietrzu po 2,5 promila alkoholu. Zniszczyli między innym drzwi, reflektory i dach.

W okolicy akademików przy ul. Rejtana w Koszalinie trwały imprezy związane z Juwenaliami. Około godz. 2 w nocy, dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat podeszło do karetki, której załoga zabezpieczała teren imprezy. Zaczęli kopać samochód, wspinać się na niego i skakać po dachu.

- Zostali zatrzymani przez ochroniarzy pilnujących imprezy i przekazani nam - mówi Urszula Chylińska z biura prasowego koszalińskiej komendy policji.

Obaj mężczyźni, którzy są studentami Politechniki Koszalińskiej, mieli w wydychanym powietrzu około 2,5 promila alkoholu. Kiedy wytrzeźwieją zostaną im postawione zarzuty zniszczenia mienia. Karetka ma uszkodzone reflektory, lampy na dachu, drzwi i dach. Straty oszacowano na około tysiąca złotych.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

- Zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Niewykluczone, że studenci będą musieli opuścić akademik. Wystąpiliśmy też z pismem do rektora i albo będzie decyzja o ich usunięciu z uczelni albo spotka ich jakaś inna kara - mówi Daria Kadej, rzecznik Parlamentu Studentów na Politechnice Koszalińskiej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj .