Strona "Żądamy Debaty" zaatakowana przez hakerów

Strona inicjatywy "Żądamy Debaty" padła ofiarą internetowego ataku. Półtorej godziny po tym, jak napisała o niej gazeta.pl, strona została zaatakowana. Obecnie widnieje na niej informacja "chwilowa przerwa"

Strona wzywająca kandydatów na prezydenta do udziału w debacie została zaatakowana. - Nie chcemy czerpać wiedzy z propagandowych plakatów i lanserskich wypastowanych spotów telewizyjnych - pisali na stronie jej twórcy. Umieszczony był na niej formularz, który można było podpisać, wspierając inicjatywę.

Półtorej godziny po ukazaniu się informacji o stronie na gazeta.pl, Alertowicz "babel_fish" doniósł nam o tym, że strona padła ofiarą ataku hakerów. - W wyniku ataku najprawdopodobniej zablokowana została możliwość dopisywania się do listy osób popierających akcję - pisze Alertowicz. Twórcy strony jednak działają natychmiastowo - najpierw na witrynie widniała informacja o "chwilowej przerwie", teraz przekierowuje na konta akcji na serwisach blip i facebook. Na profilu akcji na facebooku można przeczytać opinię, że "Ktoś polubił naszą stronę za bardzo"

- Żadne dane osobowe nie zostały przechwycone - mówi Alert24 Tytus Hołdys, jeden z twórców akcji. Dodaje, że dane były bezpieczne, a strona została zablokowana żeby "nikogo nie zdenerwować". Mówi też, że sprawy nie zgłosili na policję - Są dużo ważniejsze rzeczy do zrobienia - mówi Tytus.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24