Zhackowano stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej została zaatakowana przez hackerów. Na stronie pojawia się informacja od hackerów ?Nie chcemy matury z matematyki?.

Matura 2010 - matematyka. Sprawdźcie jak wam poszło >>>

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej , na której miały pojawić się dziś arkusze odpowiedzi na egzamin maturalny z matematyki, padła ofiarą hackerów. Jeśli się otworzy, a z powodu przeciążenia często pojawia się komunikat "Przekroczono limit czasu połączenia" po paru sekundach pojawia się informacja, że strona została zhackowana, oraz tekst "nie chcemy matury z matematyki" na tle zdjęcia piszących egzamin uczniów.

Krzysztof Konarzewski, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej mówi, że smutno mu z powodu tego ataku, jednak informacje dotyczące ocen z matur i same testy znajdują się gdzie indziej i są bezpieczne. Zawiadomiono policję, która razem z ABW próbuje namierzyć IP włamywacza. - Pozostała tylko plama na honorze komisji, bo nasze serwery powinny być stuprocentowo bezpieczne - mówi dyrektor komisji.

Matura z matematyki jest obowiązkowa od tego roku. Egzamin odbył się dziś. W czwartek uczniowie napiszą test z języka obcego, później zaczną się egzaminy z wybranych przedmiotów.