Oficjalny portal promocyjny RP: 17 lipca 2010 Grunwald odwiedzi Lech Kaczyński

Według informacji na oficjalnej stronie promocyjnej Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, znajduje się informacja, że na obchodach 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem pojawi się prezydent RP - Lech Kaczyński.

- Rozumiem, że nie zawsze aktualizacje są przeprowadzane na bieżąco, ale w tym wypadku uważam, że komentarz jest zbyteczny - pisze Alertowicz Piotr, który nadesłał nam informację o niefortunnej wiadomości na stronie poland.gov.pl .

Portal prowadzony jest przez MSZ w 9 językach. Znajdują się na nim informacje o polskiej tradycji, świętach, historii, a przede wszystkim informacje dla turystów - o ciekawych miejscach, wydarzeniach, czy transporcie i noclegach.

Nieszczęśliwa pomyłka na oficjalnej stronie promocyjnej RP fot. poland.gov.pl

Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy MSZ mówi, że natychmiast przekaże tą informację i tekst zostanie poprawiony. - Być może zabrakło refleksji, żeby przejrzeć wszystkie materiały po tragedii - mówi. Dodaje, że takie sytuacje się zdarzają. Przeprasza wszystkich, którzy mogli poczuć się dotknięci.

Alert24 jest dla ludzi. Pisz o tym, co dla Ciebie ważne