Zdjęcia prezydenckiej pary za podpis dla Jarosława Kaczyńskiego

Komitety wyborcze kandydatów mają czas do 6 maja, by zebrać 100 tys. podpisów. Na placu Dąbrowskiego w Łodzi wśród partyjnych gadżetów, które mogą wziąć - zdjęcie tragicznie zmarłego prezydenta z małżonką.

- Szokujące są, przynajmniej dla mnie, pocztówki ze zdjęciem zmarłej pary prezydenckiej. Czy to już nie jest żerowanie na wizerunku zmarłych? - pyta Kuba, który wysłał nam zdjęcie. Kartę, której zdjęcie zrobił, widział na placu Dąbrowskiego. Wolontariusze położyli ją na ławce zanim zaczęli zbierać podpisy.

- To musi być prywatna inicjatywa jakiegoś wolontariusza - dowiadujemy się w łódzkim biurze PiS. Takie zdjęcia rozdawane były na pogrzebie prezydenta w Krakowie, jak tłumaczy nam Marek Rosiak, łódzki działacz PiS.

Mówi, że można było wziąć ich dużą ilość.

Radio TOK FM informuje, że już wczoraj w Łodzi rozdawano takie same pocztówki.

Sebastian Bulak, z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości powiedział nam dziś, że zdjęcia są formą upamiętnienia prezydenckiej pary. Brały je także osoby, które nie chciały poprzeć kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta.

Sygnały o podobnych praktykach dostajemy także z Zielonej Góry, gdzie zdjęcia leżały przy liście poparcia w jednej z hurtowni papierniczych. Na profilu Alert24 na Facebooku Paweł pisze, że takie samo zachowanie zbierających podpisy miało miejsce w Sopocie. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

W poniedziałek Jarosław Kaczyński ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich.

Więcej o: