Wrocław: Pękła rura, wielka dziura w ziemi [ZDJĘCIA]

Pod pasem zieleni na ulicy Zaporoskiej we Wrocławiu pękła rura. Woda zalała ulicę, znacząco utrudniając ruch samochodów i pieszych ?Z powodu awarii wodociągu magistralnego nastąpiło obniżenie wody, do zaniku włącznie?, informuje strona MPWIK.

Rura pękła w pobliżu skrzyżowania ulic Zaporoskiej i Lwowskiej. - Samochody jeszcze jeżdżą przez ulicę Zaporoską, ale mają z tym problem - donosi Alertowiczka Karolina. Woda wyrwała kawał ziemi z pasa zieleni, co jeszcze dodatkowo utrudnia przejazd. - Przechodnie również nie mają jak przejść. Zatrzymują się, robią zdjęcia i filmiki - pisze Karolina.

Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24

Na stronie internetowej wrocławskiego MPWiK znajduje się informacja, że z powodu awarii magistrali, może nastąpić obniżenie poziomu wody lub jej brak. Kontakt z rzecznikiem prasowym MPWiK jest niemożliwy. O godzinie 15 skończył pracę. Pod numerem alarmowym udzielono nam informacji, że awaria zostanie usunięta w ciągu dwóch godzin, a problemy z dostawami wody będą dotyczyć tylko ulic w okolicach Zaporoskiej.

- Przyjechała pod okno koparka, ale jeszcze nic nie zostało zrobione - mówi pani Karolina, która poinformowała nas o awarii.

Więcej o: