Transmisja na żywo z Warszawy. W zagranicznych telewizjach i w internecie

Czeska telewizja CT24 transmituje na żywo to, co dzieje się w Warszawie bez tłumaczenia na język polski. Podobnie jest w rosyjskiej tv. CNN i Fox News transmitowały uroczystości na żywo na swoich stronach internetowych.

- W studiu co jakiś czas dyskutują zaproszeni goście, m.in. z Instytutu Polskiego w Pradze - informuje Alertowicz. Dopiero kiedy zaczęła się msza lektor zaczął tłumaczyć na czeski wszystko, co się dzieje w Warszawie.

Rosyjska telewizja "Wiesti" również transmituje uroczystości żałobne w Warszawie. Transmisja jest prowadzona bez tłumaczenia na język rosyjski. Obraz można oglądać na stronie internetowej "Wiesti" . Natomiast w telewizji kablowej jest emitowany normalny program. W serwisach informacyjnych są podawane wiadomości o uroczystościach.

Wiesz więcej? W jakich krajach pokazywane są uroczystości? Poinformuj Alert24

Jak donoszą Alertowicze, na stronach internetowych amerykańskich telewizji CNN i Fox News także można było oglądać transmisję na żywo z warszawskich uroczystości żałobnych.

Dziś w Warszawie odbywają się uroczystości żałobne na Placu Piłsudskiego ku pamięci 96 ofiar samolotu prezydenckiego, który rozbił się 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku.

Tragiczny wypadek, w którym zginęło wiele osób pełniących najwyższe funkcje w państwie, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zagranicznych mediów.

W Czechach minuta ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której 10 kwietnia zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Sobota i niedziela są w Czechach dniami żałoby z powodu katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego. Flagi na wszystkich budynkach urzędów państwowych opuszczono do połowy masztu.

Więcej o: