Real i McDonald's opuszczają flagi. Żałoba?

W czasie żałoby między innymi hipermarkety Real i restauracje McDonald's opuszczają do połowy swoje flagi... z logo korporacji. Alertowicze pytają o komercjalizację żałoby.

Na warszawskim Okęciu, znajduje się główna siedziba grupy Metro, właściciela hipermarketu Real. Jak donosi pracująca w pobliżu Alertowiczka do połowy masztów zostały opuszczone flagi z logo hipermarketu. - Czy jeden sklep żałuje prezydenta bardziej niż inne? - pyta. Dostaliśmy także informację o tym, że opuszczone są flagi z logo McDonald's przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie.

Rzecznicy prasowi Reala i McDonalda mówią, że flagi korporacji zostały opuszczone do połowy w ich firmach w całej Polsce. - To normalna praktyka, tak jak czarna wstążka przy logo gazety czy wygaszenie strony internetowej - mówi rzecznik Reala. Bardzo podobne zdanie ma przedstawiciel McDonald's. - W naszych restauracjach wyłączyliśmy telebimy i wyciszyliśmy muzykę. Sprzedaż została wstrzymana w czasie dwóch minut ciszy, a restauracje będą zamknięte w sobotę i niedzielę, w godzinach uroczystości żałobnych i pogrzebowych - dodaje rzecznik McDonalda.

Restauracja opuściła flagi także w czasie żałoby narodowej po pożarze w Kamieniu Pomorskim w r. 2009 i po śmierci papieża. Wtedy też wzbudziło to dyskusje.