Polska w żałobie po katastrofie: msze, marsze i biegi

W całym kraju odbywają się uroczystości żałobne po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Dostajemy do Was informacje o tym, co i gdzie się dzieje.

Katowice

Piotr napisał na Alert24 : Studenci śląskich uczelni zapraszają na Marsz Pamięci, organizowany ku czci ofiar sobotniej katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Studenci spotkają się we wtorek, 13 kwietnia o godzinie 19 na placu Sejmu Śląskiego, a następnie przejdą pod katowicki Spodek. Ponadto w środę o godz. 12 msza święta w intencji ofiar tragedii.

Wiedeń

Magdalena informuje, że msza żałobna za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego odbędzie się w piątek, 16 kwietnia, o godzinie 20 w wiedeńskiej Katedrze Św. Szczepana.

Szczecin

M. Dramski dodaje, że w dziś (wtorek) o godz. 18 odbędzie się msza w intencji ofiar w Katedrze Św. Jakuba w Szczecinie. O godz. 19 przemarsz spod Katedry pod Urząd Miasta Szczecina.

Warszawa

W środę 14 kwietnia w Warszawie odbędzie się symboliczny bieg ku pamięci Aleksandra Fedorowicza i pozostałych ofiar katastrofy. Początek o godz. 19 na Placu Trzech Krzyży przy pomniku Wincentego Witosa. Spotkanie potrwa ok. 45 minut - Przebiegniemy wolno Alejami Ujazdowskimi do Placu Na Rozdrożu, w dół Agrykolą i z powrotem podobną trasą do Placu Trzech Krzyży - informują organizatorzy.

Na pokładzie prezydenckiego samolotu był Aleksander Fedorowicz, wielki entuzjasta biegania, uczestnik warszawskich biegów ulicznych, tłumacz, były wicekonsul RP w Uzbekistanie.

Więcej o: