Uważajcie na naciągaczy żerujących na tragedii

Już wczoraj wieczorem w sieci pojawiły się wysokopozycjonowane strony, gdzie można złożyć kondolencje i zamieścić wpisy z wspomnieniami po tragedii w Smoleńsku. Niestety, odruch serca może nas uderzyć po kieszeni. Nie dajcie się naciągaczom.

Kto był na pokładzie | Zdjęcia z miejsca katastrofy | Księga kondolencyjna | Serwis specjalny

O stronach informują nas Alertowicze, którzy jednoznacznie oceniają tworzenie takich witryn:

Michał: Pojawiły się w internecie strony, których właściciele chcą zarobić na wczorajszej tragedii. Brak mi słów na takie zachowanie.

Rafał ostrzega: Na stronie, na której wpisuje się kondolencje można paść ofiarą oszustwa i za sms zapłacić 30 zł.

Na stronie zlozkondolencje.pl czytamy: Korzystanie z serwisu przez Użytkownika jest bezpłatne, przy czym wydruk wpisu dokonanego w księdze następuje po wpisaniu treści przez Użytkownika oraz dokonaniu płatności według cennika.

Czym jest "Historyczna Księga Kondolencyjna" już nie jest napisane.

Administratorem strony jest firma, która ma siedzibę w Związku Komorów.

Jadwis ironizuje: Polak potrafi!. Już znalazła się hiena, która zarabia na wczorajszej tragedii! Można zapalić wirtualny znicz, a obok znajdują się reklamy.

Nie dajcie się nabrać naciągaczom. Kondolencje można złożyć wirtualnie (i za darmo) m.in. w naszej wirtualnej księdze kondolencyjnej oraz w wielu miejscach w Polsce.

W podcieniach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie od rana ponownie wystawiono księgi kondolencyjne. Wszyscy chętni będą mogli się wpisywać do ksiąg do godziny 22.00. Księgi są wystawione w wielu miastach Polski.

- w Krakowie we wspólnej siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Basztowej 22 (w godz. 10.00 -16.00) oraz w przyszłym tygodniu w godzinach pracy urzędu (w poniedziałek w godz. 9.00-17.00 , wtorek-piątek od godz. 7.30 do 15.30.). Dostępna jest także księga w wersji internetowej na stronie www.krakow.pl.

- w Katowicach w holu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego od wczoraj wyłożona jest księga kondolencyjna. Wejście do holu jest otwarte dzisiaj i cały następny tydzień do późnych godzin nocnych.

- w Gdańsku księga kondolencyjna wystawiona w Dworze Artusa będzie do godz. 20. W pozostałe dni żałoby narodowej księga wystawiona będzie w godzinach 10.00-18.00. - w Szczecinie księga kondolencyjna została wczoraj wyłożona w Urzędzie Miasta. Będzie można się wpisywać także dziś do 22.00.

- w Poznaniu księga kondolencyjna jest wystawiona w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Żałoba po katastrofie prezydenckiego samolotu. Zdjęcia Alertowiczów Kiliknij w zdjęcie, by zobaczyć galerię

fot. Alert 24

Zdjęcia - katastrofa samolotu, prezydent nie żyje

Więcej o: