Głusi chcą protestować pod TVP. Walczą o napisy

Napisy w programach informacyjnych to dla osób, które mają problem ze słuchem, szansa, żeby dowiedzieć się, co się dzieje na świecie. Nie wszyscy, zwłaszcza ludzie starsi, mają dostęp do internetu.

O protestach osób głuchoniemych pisaliśmy już w lutym . Wtedy TVP podjęła decyzję, że w ramach oszczędności zlikwiduje napisy dla osób głuchych i słabosłyszących do popularnego "Teleexpressu".

Protesty, listy, publikacje prasowe niewiele dały - telewizja broni się, że brak jej pieniędzy i oszczędza na czym się da.

Osoby, które mają problemy ze słuchem, mają dość lekceważenia ich głosu. Na 16 kwietnia zapowiadają protest pod siedzibą TVP przy ul. Woronicza.

Informację o tym podaje m.in. serwis Onsi.pl, który jest prowadzony społecznie przez osoby niesłyszące i słabosłyszące.

Alert24 poinformowano, że pod budynkiem Telewizji Polskiej 16 kwietnia w godzinach 10-14 odbędzie się pikieta osób, które mają dość bezmyślnym cięciom w TVP i krzywdzenia tych, których głos nie brzmi głośno. - Jak dotąd nikt jeszcze więcej nie zrobił, za wyjątkiem podpisywania się w petycji, krytykowania czy żalenia się - piszą na stronie - Zróbmy coś wspólnie! Pokażmy się osobiście przed siedzibą TVP. Niech nas zobaczą! - dodają. I apelują: "Pracujesz? Weź urlop i powiedz o tym kolegom i koleżankom. Chodzisz do szkoły? Powiedz o tym dyrektorce, nauczycielom oraz kolegom i koleżankom - niech się przyłączą!

Zobacz informację w języku migowym