Awaria wodociągu w Legionowie. Kolejki do źródełek

- Nie ma wody w Legionowie - alarmują nas Alertowicze. Problem z wodą może potrwać dziś do godz. 13.

- W całym Legionowie nie ma wody! W MPWiK zapewniają, że woda będzie po godzinie 12 - napisał rano jeden z Alertowiczów.

W podwarszawskim Legionowie doszło do awarii magistrali. Odłączona została stacja uzdatniania wody SUW Jagiellońska, która dostarcza wodę do centralnej części miasta. W 9 punktach miasta postawiono beczkowozy z wodą. Jednak ta woda nadaje się tylko do celów gospodarczych.

Ludzie wystają w kolejkach do źródełek z wodą oligoceńską na Rynku. Przyczyny awarii na stronie legionowo.pl wyjaśnia Barbara Chodak, dyrektor ds. technicznych PWK Legionowo - W nocy zlokalizowaliśmy duży wyciek wody w ulicy Królowej Jadwigi. Uszkodzony został trójnik na starym odcinku sieci. O północy podjęliśmy decyzję o wyłączeniu stacji SUW Jagiellońska, ponieważ ciśnienie wody było zbyt duże, aby usunąć awarię. Do rana ciśnienie spadło i o godz. 8 rozpoczęliśmy naprawę. Wycięto uszkodzony trójnik i obecnie montowany jest nowy. Przewidujemy, że prace potrwają do południa i wtedy będziemy mogli uruchomić SUW Jagiellońska. Po uruchomieniu stacji woda dotrze do wszystkich mieszkań w ciągu ok. 2 godzin - mówi.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Więcej o: