Donieś na sąsiada. Dostaniesz bilet do aquaparku

Na nietypowy pomysł promowania postawy obywatelskiej wpadły władze Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Namawiają mieszkańców do fotografowania sąsiadów, którzy śmiecą i zanieczyszczają chodniki i donoszenia na policję. Kuszą biletem na basen.

Oleśnica, jak wiele innych miast musi zmierzyć się z problemem śmieci i psich kup, które zalegają na chodnikach i szpecą osiedla. Problem jest szczególnie przykry po zimie, gdy topnienie śniegu ukazało całą skalę problemu. Na ulicach zalegają papierki, papierosy i śmieci maści wszelakiej. Służby porządkowe nie nadążają ze sprzątaniem.

Brudno wszędzie

Władze miasta w akcję oczyszczanie chcą zaangażować mieszkańców.

Oleśnica, jak inne miasta ma kampanię informacyjną, oblepia miasto plakatami, ale szuka też alternatywnych rozwiązań.

Władze miasta uważają, że kwestia porządku i czystości jest na tyle ważna, że warto żeby mieszkańcy aktywnie włączyli się w działania przeciw osobom, które notorycznie zaśmiecają nasze otoczenie. Sprawę opisuje serwis "MojaOleśnica.pl"

Donieś na sąsiada, nagroda czeka

- Każdy kto będzie świadkiem niepożądanego zachowania może udokumentować je zdjęciem lub krótkim nagraniem wideo i zgłosić na policję lub do Urzędu Miasta. Honorowane będą też zeznania ustne, jeśli zostaną potwierdzone w dalszym postępowaniu - czytamy tam.

W zamian za informacje i udokumentowanie niszczenia mienia można otrzymać całodniowy bilet do oleśnickiego parku wodnego Atol, co zdaniem urzędników ma dodatkowo zachęcić mieszkańców do zgłaszania aktów wandalizmu.

Co myślisz o inicjatywie władz Oleśnicy? Dyskutujcie na naszym alertowym forum

Co myślisz o pomyśle władz Oleśnicy?
Więcej o: