Wichury w całej Polsce. W Krakowie wicher przewrócił drzewo [WIDEO]

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnymi wiatrami, które dotkną dużą część naszego kraju. Dodatkowo w licznych stacjach wodowskazowych odnotowano przekroczenia poziomu alarmowego wód.

- Dziś ok. godz. 10.30 na ul. Czarnowiejskiej w Krakowie silny wiatr przewrócił drzewo, które spadło na auto. Maska samochodu została wgnieciona. Przyjechała straż pożarna oraz policja; strażacy zajęli się uprzątnięciem drzewa zawalającego ulicę - napisał internauta na Alert24

Drzewo przewróciło się na samochód w Krakowie

Takich przypadków może być więcej. Według Centrum silne wiatry wystąpią w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Wiać będzie również na terenie Śląska i Mazowsza. Niespokojne ma być poniedziałkowe popołudnie i noc z poniedziałku na wtorek.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

W licznych miejscach woda przekroczyła stany alarmowe. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w dorzeczu Wisły odnotowano taką sytuację w 12 miejscach a w okolicach Odry w 44. Stany ostrzegawcze zostały przekroczone na 70 stacjach pomiarowych.

RCB uspokaja, iż nigdzie nie dochodzi do poważnych zagrożeń dla życia i zdrowia mieszkańców.