Zatrzymano sprawcę napadu na bank. Kilka minut po nim

Zaledwie kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Leska (Podkarpackie) zatrzymali sprawcę napadu na placówkę jednego z banków w tym mieście.

Komenda Powiatowa Policji w Lesku pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności w tej sprawie. We wtorek o godz. 12.35 oficer dyżurny leskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o napadzie na filię jednego z banków. Na miejsce skierowano patrole wydziałów prewencji i kryminalnego.

W tym samym czasie policjanci ustalili też rysopis sprawcy. Natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania. Po kilku minutach intensywnych działań policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającego ustalonemu wcześniej rysopisowi. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Leska. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione u niego środki służące do popełnienia przestępstwa - kominiarkę i atrapę pistoletu, którym wcześniej zastraszył kasjerkę. Policjanci zabezpieczyli także skradzione w punkcie bankowym pieniądze. Czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lesku.