Klienci Lukas Banku: uwaga na fałszywe e-maile!

Czytelnicy informują Alert24, że otrzymali e-maile, rzekomo od Lukas Banku, w których napisano, że muszą załogować się na stronie podanej w wiadomości. Jest to fałszywa witryna banku. Bank ostrzega - To fałszywa strona, nie korzystajcie z niej.

- Rozsyłane są maile proszące o zalogowanie na fałszywej stronie Lukas Banku i podanie nr kart, pinów, itd. Strona jest prawie identyczna z oryginałem - pisze na Alert24 Pan Tomasz. Po skorzystaniu z fałszywej strony, autorzy maili będą mieli wszystkie potrzebne dane, żeby wypłacić pieniądze z konta - ostrzega.

Bank na swojej stronie internetowej zamieścił komunikat - "Niektórzy z Państwa mogli otrzymać mailem z nieprawdziwą informację o swoim koncie/karcie kredytowej wraz linkiem do sfałszowanej strony banku i prośbą o zalogowanie się na swoje konto. Prosimy nie wchodzić na podany w tym mailu link oraz nie podawać, nie przesyłać żadnych haseł do Państwa konta. Jeśli ktoś z Państwa już wszedł na podany w nim link i podał swoje hasła prosimy o natychmiastową zmianę hasła do konta w LUKAS Banku. Aby tego dokonać prosimy o pilne wejście na swoje konto wyłącznie ze strony internetowej LUKAS Banku i natychmiastową zmianę hasła. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z LUKASlinią 0801 33 00 00 (z telefonów komórkowych 71 354 90 09). Zapewniamy, że sprawa sfałszowanej witryny banku została już przekazana do odpowiednich organów i trwają obecnie prace nad zamknięciem tej strony. Przypominamy Państwu, by korzystając z bankowości elektronicznej przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, które opisane są m.in. na stronie logowania do e-Banku."

To kolejny przykład phishingu, czyli podszywania się pod instytucję lub firmę w celu uzyskania poufnych danych.

I kolejny raz internauci zareagowali prawidłowo - nie klikali w linki, nie podawali danych i natychmiast informację o ataku oszustów zamieścili w sieci.

Więcej o: