Na Facebooku biją się o Camerimage. Twoje miasto też?

Po ogłoszeniu przez Marka Żydowicza, że wyprowadza swój festiwal Camerimage z Łodzi zaczęły się zakulisowe rozmowy i spekulacje, które miasto dostanie imprezę w spadku. Internauci skrzykują się na Facebooku. Profil "Przenieśmy festiwal Camerimage" mają już poznaniacy, gdynianie i wrocławianie. Ktoś jeszcze?

Śledź Alert24 w sieci Sprawdzaj, co się dzieje na Alercie. Mamy konta portalach społecznościowych: Facebook, Twitter i Blip

Jan napisał na Alert24 - Miasta walczą o poparcie mieszkańców o poparcie idei organizowania idei właśnie u nich. na facebooku pojawiła się grupa namawiająca do poparcia Wrocławia - informuje.

Faktycznie, grupa istnieje.

Ludzie się skrzyknęli. Niech Camerimage będzie u nas!

Ale ma też konkurencję - podobne profile utworzyli też kulturalni patrioci lokalni z Poznania i Gdyni. Masz konto na Facebooku? Zobacz je tu i tu .

Wrocław, który ma już jedną dużą imprezę filmową - Nowe Horyzonty - się sprężył. W krótkim czasie zebrał ponad 400 fanów. Gdynia i Poznań mają po ponad 200.

Kraków mówi w realu: chcemy mieć tę imprezę

Dziś na liście miast, które chcą gościć imprezę pojawił się Kraków. Miasto chciałoby przejąć festiwal Plus Camerimage, który do tej pory odbywał się w Łodzi. Nawiązało już w tej sprawie kontakty z organizatorami imprezy. Kraków chciałby mieć taki festiwal u siebie. To sprawdzona marka, ciesząca się dużym zainteresowaniem na świecie - powiedziała Renata Lisowska, rzecznik prezydenta Majchrowskiego.

Na razie inicjatywa nie ma konta na Facebooku.

Dajcie 500 mln na Centrum...

Na początku miesiąca szef festiwalu Plus Camerimage Marek Żydowicz wypowiedział umowę na organizację festiwalu w Łodzi. Jego zdaniem magistrat nie dotrzymał zapisów umów dot. organizacji imprezy. Zastępca rzecznika prezydenta uznała decyzję Żydowicza za nieważną.

Decyzja Żydowicza o "wyprowadzeniu festiwalu" ma m.in. związek z brakiem przyjęcia przez radę miejską - głosami radnych SLD i PO - programu budowy za 500 mln zł Centrum Festiwalowo-Kongresowego Camerimage Łódź Center, zaprojektowanego przez światowej sławy architekta Franka Gehry'ego. Radni uzależnili przystąpienie do realizacji programu od uprzedniego uzyskania jego dofinansowania "na poziomie 250 mln zł" z funduszy innych niż budżet miasta, w tym unijnych.

Więcej o: