Alerty stycznia: zobacz, które newsy były najciekawsze

Początek roku mieliśmy mroźny - i pisaliśmy o ciężkim życiu w czasach Wielkiej Zmarzliny. Przeczytaj, które Alerty uznaliśmy za najciekawsze.

* Jak co miesiąc nagradzamy Alertowiczów, którzy informują nas o rzeczach dziwnych, ważnych i ciekawych.

Nagrodziliśmy osobę, która na Alert24 przysłała do nas informację o incydencie w warszawskim McDonaldzie. Bezdomny szarpał się z bezdomnym. Przy okazji rozgorzała dyskusja o tym czy i jak pomagać osobom, które żyją na ulicy w czasie siarczystych mrozów. To zdecydowanie Alert, który daje do myślenia.

Bezdomny vs ochroniarz w MC Donald's

Autor tego Alertu dostanie od nas pakiet płyt "Dekady" z kolekcji "Gazety".

* Druga sprawa - bulwersująca i wstrząsająca - skończyła się złożeniem zawiadomienia o przestępstwie do prokuratury. Rolnik w Świętokrzyskiem zostawił na trzaskającym mrozie kilkadziesiąt sztuk bydła przywiązanych do traktora. Dzięki reakcji Alertowiczki udało się nam postawić na nogi służby w regionie i pomóc zwierzętom.

Zwierzęta na mrozie przywiązane do traktora

* Na trzecim miejscu - informacja o bulwersującym newsie z Haiti telewizji CNN. Reporter relacjonował, a operator pokazywał umieranie rannego w strzelaninie człowieka. Zaskoczyły nas wasze komentarze - twierdzicie, że po telewizji spodziewacie się wszystkiego najgorszego.

CNN pokazuje powolne konanie człowieka. W newsie. Nie pomaga mu

Wyróżniamy też ludzką historię uwięzionych we własnym domu mieszkańców Garcza na Pomorzu, którzy po intensywnych opadach śniegu byli przez dwa tygodnia uwięzieni we własnym domu. Autorka Alertu przysłała nam serię zabawnych zdjęć ze strzałkami.

"Tu powinna być moja ulica

* Nagroda honorowa wędruje do wszystkich Alertowiczów, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przysłali do nas zdjęcia swoich termometrów.

Zima jest i musi być zimno - zdjęcia

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy. I zachęcamy do informowania nas o tym, co Was ciekawi. Alert24 jest dla ludzi. Pisz o tym, co dla Ciebie ważne