Zima zaskoczyła drogowców i kierowców zimą

W całej Polsce panują fatalne warunki pogodowe. Po uporczywych, siarczystych mrozach spadł śnieg. Drogi są białe, jest ślisko, w wielu miastach doszło do paraliżu komunikacyjnego.

W Radomiu samochód uderzył w TIR-a, który stał na poboczu ul. Żółkiewskiego. Do wypadku doszło ok. godz. 5.20, kiedy na ulicy zalegała gruba warstwa śniegu, ale nie wiadomo, jaka była przyczyna wypadku. Kierowca samochodu i dwóch pasażerów trafiło do szpitala. Trzeba było ich uwalniać rozcinając samochód.

W Poznaniu od rana ogromne problemy oprócz kierowców mają też tramwaje. Z powodu zasypanych zwrotnic co chwile konieczne są postoje.

We Wrocławiu do rowu wpadł autobus. O korku poinformował nas Alertowicz - Korek utworzył się na Kiełczowskiej. Autobus linii N leży częściowo w rowie - napisał. Co się dzieje w Twoim mieście? Poinformuj Alert24

Zaspy śnieżne, silny wiatr i opady śniegu najbardziej dokuczają dziś kierowcom na północy Lubelszczyzny .

Bardzo trudne warunki panują na drogach województwa śląskiego . Wszędzie na jezdniach leży gruba warstwa białego puchu, dodatkowo wieje silny wiatr i ciągle sypie śnieg. Na otwartych przestrzeniach zawiewa też śniegiem z poboczy. Widoczność wynosi nieco ponad kilometr. Drogi są bardzo śliskie.

Bardzo trudne warunki jazdy na Pomorzu . Na drogach leży błoto pośniegowe lub śnieg. Utworzyły się koleiny. Jest ślisko.

Intensywne opady śniegu spowodowały znaczne utrudnienia w Szczecinie i okolicach . Warunki do podróżowania w Zachodniopomorskiem są fatalne. Śnieg zalega na głównych i bocznych trasach. W Szczecinie pracuje cały dostępny sprzęt odśnieżający. Opóźnione są tramwaje - doszło do kilku awarii i wstrzymań ruchu. Pasażerowie czekają na tramwaje nawet do pół godziny. Opóźnione są także autobusy.

Więcej o: