"Chrześcijańscy hakerzy": zhakowali stronę za żarty z papieża

Na internetowych forach dziesiątki osób dyskutują o głośnym ataku hakerskim. Znana z wcześniejszych "akcji" grupa SemperFuror na kilka godzin sparaliżowała działanie popularnego serwisu humorystycznego. Wszystko dlatego, że zawierał szokujące żarty z Jana Pawła II. - Czy doczekaliśmy się chrześcijańskiej, hakerskiej grupy uderzeniowej? - pytają internauci.

- Haker z grupy SemperFuror, znanej już z ataków na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, przeprowadził włamanie na stronę popularnego serwisu humorystycznego - poinformował Alert24 Michał Pasternak. Z komunikatu, który pojawia się teraz na głównej stronie serwisu, mogliśmy się dowiedzieć, że "powodem haku, były żarty z Jana Pawła II".

- Jak tak można? Macie choć trochę honoru? - pisze haker i grozi, że wszystkie podobne serwisy "czeka to samo". - Dane użytkowników serwisu zostały wysłane w odpowiednie miejsce - przestrzega włamywacz.

"Cenzura", "Obraza symbolu"

W internecie trwa gorąca dyskusja w sprawie blokady humorystycznego serwisu. - Chcę zaznaczyć, że nie jestem zwolennikiem cenzury - zastrzega na swoim blogu Krzyskus, jeden z autorów Salonu24.pl. Dodaje jednak, że "Gdzieś jest granica dobrego smaku i myślę, że niektórzy autorzy internetowego humoru ją przekroczyli". - Jak można obrażać naszego papieża, wielkiego Polaka - denerwuje się Viuss na jednym z forów. - To prawdziwy skandal - pisze ktoś inny.

Trudno dziwić się oburzeniu internautów. Jak udało się nam ustalić, w shakowanym serwisie wizerunek Jana Pawła II pojawił się na pornograficznych zdjęciach m.in. twarz papieża była zamieszczana obok genitaliów czy przy homoseksualnych scenach stosunku.

Jednak wiele osób argumentuje, że jest to "napaść na wolność internetu". - Dla mnie Jan Paweł II jest normalną osobą publiczną i internauci mogą sobie robić z niego żarty - pisze na forum Bobo. - Słaba lotność i zły gust żartów administratorów serwisu nie uprawniają nikogo do niszczenia ich strony i w ten sposób manifestowania swoich PRYWATNYCH poglądów - uważa Jeff.

Chrześcijańscy hakerzy?

Udany atak SemperFuror zaciekawił niektórych także z innego powodu. - Czy my się nie doczekaliśmy specjalnej chrześcijańskiej grupy uderzeniowej hakerów - pyta jeden z ineternautów.

Więcej o: