Trasa Poznań-Konin zablokowana. Pociąg staranował busa

Po zderzeniu busa z pociągiem osobowym Poznań - Konin w Słupcy zablokowana jest zarówno linia kolejowa Poznań-Warszawa jak i droga woj. 466, która łączy autostradę a2 z krajową 92-ką.

Bus wjechał pod pociąg w Słupcy. Trasa Poznań-Warszawa w obie strony. Pociągi opóźnione - napisał Alertowicz. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Do wypadku doszło ok. godz. 4. Bus na litewskich rejestracjach wjechał na przejazd kolejowy, ale nie dał rady podjechać pod wzniesienie. Kierowca i pasażerowie po kilku próbach usunięcia pojazdu z torów wysiedli z auta. W pustego busa uderzył pociąg osobowy. Nie ma rannych, ale nadal ruch kolejowy i samochodowy w Słupcy jest wstrzymany.

Warunki jazdy na wielkopolskich drogach są lepsze niż w weekend. Autostrada A2 i sporo odcinków dróg krajowych ma czarne i mokre nawierzchnie. Nawet jednak na tych głównych drogach nie brakuje odcinków z błotem pośniegowym.

Na radykalną poprawę sytuacji na najważniejszych drogach trzeba poczekać do ustania opadów. Drogi wojewódzkie i większość lokalnych nadal zaśnieżone.