Zatrzymano poszukiwanego pięcioma listami gończymi. Wpadł, bo się dziwnie zachowywał

W piątkowe popołudnie policjanci z Gdyni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który był poszukiwany pięcioma listami gończymi, europejskim nakazem aresztowania oraz czteroma nakazami doprowadzenia do aresztu. Mężczyzna wpadł bo się dziwnie zachowywał. Wcześniej próbował przekupić policjantów łapówką 4 tys. złotych.

Na Alert24 napisał daw: - Policjanci z Gdyni Witomin patrolując ulicę Amona zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Postanowili sprawdzić powody jego zachowania. W trakcie kontroli mężczyzna, za każdym razem podawał inną datę urodzenia.

W pewnym momencie zaczął uciekać. Przeskoczył przez płot i wylądował w oczku wodnym na terenie jednej z posesji. Gdy chciał przeskoczyć przez kolejny, policjanci szybko go zatrzymali i obezwładnili. Mężczyzna zaproponował im po 2 tys. zł. w zamian za puszczenie go. W drodze do komisariatu ponowił swoją propozycję. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że jest on poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, czteroma nakazami doprowadzenia do aresztu oraz pięcioma listami gończymi - relacjonuje.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za propozycję wręczenia policjantom łapówki, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: