Małopolska: samochód dachował. Śmigłowiec LPR w akcji

Wypadek samochodowy na drodze Kraków - Olkusz w miejscowości Czajowice. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachując wpadł do rowu. Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście obrażenia pasażerów okazały się nieznaczne.

- W wypadku ranne zostały trzy osoby w tym kilkuletnie dziecko. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Prokocimiu. Droga krajowa w momencie wypadku wyglądała jak lodowisko. Nawet samochody służb ratowniczych miały problem z szybkim dotarciem na miejsce wypadku - napisał na Alert24 internauta Michał.

Oficer dyżurny krakowskiej policji potwierdza, że doszło do kolizji, ale na szczęście nic się nikomu nie stało. Samochodem jechały dwie kobiety i dziecko. To ono zostało przewiezione helikopterem LPR do szpitala w Prokocimiu. Jednak lekarze nie stwierdzili poważniejszych obrażeń i jutro najprawdopodobniej dziecko będzie mogło wrócić do domu.

Uwaga! Ślisko!

Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniami na południu Polski. W związku ze spadkiem temperatury poniżej zera w niektórych miejscach wystąpią utrudnienia w ruchu. W województwie dolnośląskim, śląskim, małopolskim i opolskim w nocy tempratura spadnie od minus 2°C do minus 5°C. Na chodnikach i drogach w miejscach, gdzie wcześniej padał deszcz ze śniegiem i topniejący śnieg wystąpi oblodzenie. Kierowcy podróżujący wieczorem i w nocy proszeni są o dostosowanie prędkości do warunków jazdy.

Więcej o: