Kolejne miasta: Szpitalne oddziały zamknięte z powodu A/H1N1

Szpital Kliniczny przy ul. Banacha w Warszawie, Szpital Kliniczny przy ul. Jaczewskiego w Lublinie oraz oddział ginekologiczno-położniczy Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zostały częściowo zamknięte dla odwiedzających. Lekarze nie chcą narażać pacjentów na zarażenie się wirusem A/H1N1.

Jak donoszą nasi czytelnicy, do Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie, przewieziono pacjenta z wirusem A/H1N1. Placówka ma być zamknięta dla odwiedzających.

Jednak A/H1N1

- Potwierdzam zamknięcie niektórych oddziałów - poinformowali nas pracownicy szpitala. Również rzeczniczka szpitala, Anna Sukmanowska podkreśla, że nie zamknięto całej placówki. Jak dowiedziała się redakcja Alert24 , zamknięte dla odwiedzających są dwa oddziały: chirurgiczny i interna. - Poradnie specjalistyczne nadal działają normalnie - tłumaczy rzecznik.

Władze szpitala potwierdzają, że przyczyną zamknięcia oddziałów i "zmienienia procedur" działania szpitala jest przyjęcie pacjenta z wirusem świńskiej grypy.

Lublin: Zamknięte cztery oddziały

Jak dowiedziała się reporterka Radia TOK FM, dyrekcja Szpitala Klinicznego nr 4 przy Jaczewksiego w Lublinie wprowadziła zakaz odwiedzin na czterech oddziałach. Decyzja zapadła ze względu na dobro pacjentów.

W szpitalu nie ma grypy A/H1N1, ale ze względów bezpieczeństwa rodziny nie będą mogły odwiedzać swoich bliskich. Zakaz dotyczy oddziałów: położnictwo, perinatologia, ginekologia zachowawcza i neurologia.

Lekarz dyżurny oddziału ginekologiczno - położniczego Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu także potwierdził, że ze odwiedzający nie mają teraz wstępu na oddział.

Więcej o: