POśmiejmy się z ortografii PiSowców

Działa już strona przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwość z okazji półmetku rządów PO. Niestety, stara zasada, że kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada znów zadziałała.

PiS stworzył Posmiejmysie.pl , żeby w swój charakterystyczny sposób wytknąć Platformie Obywatelskiej, że wszystko robi źle. Na stronie www mamy znane już powszechnie kreskówki o Donaldzie Tusku, aferze hazardowej czy Hannie Gronkiewicz-Waltz. Znajduje się tam też quiz utrzymany w podobnej prześmiewczo-ironicznej stylistyce. O stronie pisze też Politbiuro.pl

Niestety, kreatywność poniosła twórców strony ich ponad wyżyny ortografii - PiS umieścił quiz "Co Ty wiesz o Platformie". Nad poziomem pytań nie ma się co rozwodzić, ale nad poziomem autorów. Choćby ortograficznym - już tak - pisze Viciu - PiS reformuje ortografię polską! Według Prawa i Sprawiedliwości wyraz "ohydne" pisze się przez CH! Przykład idzie z góry - w końcu znany jest "obiat" w wykonaniu pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego - ironizuje Alertowicz Viciu.

Jak wg PiS pisze się słowo ohydny...

fot. Alert24

Alert24 zastanawia się, czy inne słowa w języku polskim doczekają się nowych (nowyh?) wersji. I które (kture?) to będą.

Zagłosuj! Jak oceniasz rząd Tuska po 2 latach?