Sprawdź, czy Twój sąsiad jest HIVoludem...

Na jednej z kibicowskich stron można znaleźć apel o sprawdzenie, kto brał udział w sobotniej manifestacji gejów i lesbijek we Wroclawiu. ?Zboki manifestowały w okolicach Rynku?. Nazwani są HIVoludami.

Na jednej ze stron fanów futbolu (celowo nie podajemy adresu) znalazł się artykuł, w którym Roman Zieliński, nieformalne guru kibiców Śląska, autor książki "Jak pokochałem Adolfa Hitlera", komentuje sobotnią manifestację gejów i lesbijek we Wrocławiu. Poinformowała nas o tym Alertowicz Tęcza: W internecie urządzają sobie polowania na uczestników ostatniej parady we Wrocławiu. Czy można coś zrobić? Zablokować stronę? - napisała na Alert24 .

Trop HIVoluda

W artykule namawia się, by dokładnie przyjrzeć się prasowym relacjom z sobotniego zdarzenia, by wypatrzyć "HIVoluda". "Przemaszerowało przez Wrocław trochę osób "podwyższonego ryzyka". Ryzyka, że rozsiewają HIV-a. Wszakże to głównie zboczeńcy są nosicielami tej zarazy. Zboki manifestowały w okolicach Rynku" (pisownia oryginalna - red). Ludzie z Młodzieży Wszechpolskiej i Narodowego Odrodzenia Polski mieli nie chcieć wpuścić ich na rynek, ale "policjanci uzbrojeni w kaski, pałki i tarcze utorowali im wejście". Marsz jest określany jako "pedalski".

Autor tekstu namawia, aby przyjrzeć się "osobnikom mogącym roznosić HIV-a". Podaje link relacji z manifestacji we wrocławskiej "Gazety Wyborczej". - Przypatrzcie się pryszczatym, może któryś z nich jest Waszym sąsiadem? Chrońcie przed nimi dzieci. A w windzie nie stójcie do nich plecami - pisze.

KPH: Czują się bezkarni

Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii wzdycha - To kolejny dowód, że nawoływanie do nienawiści powinno być uznane za przestępstwo. Oni się tak zachowują, bo czują się bezkarni - mówi nam. - Stąd hasła typu "znajdzie się kij na gejowski ryj" czy "lesbijki i geje cała Polska się z Was śmieje - dodaje.

Gazeta.pl: Ludzie chyba wiedzą, że bycie gejem nie oznacza bycia nosicielem wirusa HIV?

- To jest budowanie poczucia zagrożenia w ludziach, a oni to kupują - tłumaczy Makuchowska.

Czy podejmą jakieś kroki? - W tekście nie ma nic, co podpadałoby pod Kodeks Karny - tłumaczy Makuchowska - Możemy pisać listy, protesty, ale to tylko nakręciłoby sytuację - dodaje.

W marszu zorganizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii uczestniczyło około 300 osób, kontrdemonstrantów - było ok. 200, a policjantów ochraniających Marsz - 350. Część kontrmanifestantów usłyszała już zarzuty

Próbowaliśmy skontaktować się z autorem tekstu. Na stronie jest tylko formularz zgłoszeniowy. Jak na razie bez odzewu.

Słowotwórstwo ze słowem HIV rozwija się bardzo prężnie. Poza HIVoludem poznaliśmy też przymiotnik "zahiviony". Jego autorem był Wojciech Cejrowski, który bał się przyjąć ulotek od członków Kampanii Przeciw Homofobii. "Brzydzę się Was" - CZYTAJ WIĘCEJ

Treść artykułu

fot. Alert24

Więcej o: