Fernando o śmierci Jacksona: "Bardzo dochodowa"

Artysta, który wywiesił baner z Matką Boską o twarzy Madonny na warszawskim moście nie przerwał swojej działalności. Teraz w Londynie komentuje biznes pt. Śmierć Michaela Jacksona. Trumnę umieścił na Placu Piccaddily w Londynie. Nietypowa instalacja była ustawiona przez kilkanaście godzin. Teraz już zniknęła.

Artysta zagrał w sierpniu na nosie przeciwnikom koncertu Madonny w Warszawie. Na Moście Gdańskim zawiesił wielki baner z Matką Boską o twarzy Madonny

Teraz kontynuuje swoje działania - przeniósł się jednak do Londynu. Cały świat czeka na premierę filmu "This is it". To zapis przygotowań do powrotu Króla na scenę .

Na Alert24 napisał jeden z przyjaciół lansujących działalność artystyczną tajemniczego Fernando - Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Dlatego najbardziej dochodowa śmierć ma trafić nawet na ekrany kin, aby mogła stać się jeszcze bardziej dochodową - tłumaczy.

Dwa dnia przed światową premierą jednego z najbardziej kasowych filmów roku na znak protestu Fernando, artysta, który obnaża absurdy codzienności, wywiesił specjalnie przygotowane plakaty oraz ułożył w centrum Londynu trumnę z białą rękawiczką z kryształami. - W Londynie rozwieszone zostały plakaty reklamujące film "Michael Jackson's -This Is It" z dopiskiem: "Najbardziej dochodowa śmierć wszechczasów", obnażając spiralę zysku, nakręcającą medialnie śmierć Michaela Jacksona. Na znak protestu na Picadilly Circus i przed Tate Gallery złożona została trumna z białą rękawiczką z kryształami, taką jak nosił gwiazdor i plakatem przybitym do trumny gwoździami. Wszystko to odbyło się na dzień przed premierą filmu This Is It, czyli kolejnej maszynki do robienia pieniędzy ze śmierci Michaela Jacksona - informuje Alertowicz. - Celem artysty było zwrócenie uwagi na hipokryzję sposobu i formy mówienia o śmierci gwiazdora. Fernando chciał pokazać, że temu błędnemu mechanizmowi nie tylko przypatruje się cały świat, ale również nakręca go i nieświadomie bierze w nim udział.

I dalej tłumaczy: "Fernando to artysta, który nie znosi kompromisów. Za cel stawia sobie nieustanne dawanie impulsu do przemyśleń i do zmian. Przełamuje schematy, mówi o tematach tabu, pokazuje bezcelowość rzeczy, uznanych za celowe. Nieustępliwość i potrzeba demaskowania rzeczywistości nakręcają go do działania". Co Ty na to? Dyskutuj na naszym alertowym forum

Film pt. This is it...
Więcej o: