Indonezja: trzęsienie ziemi. Panika w prowincji Papua

Silne (sześć stopni w skali Richtera) trzęsienie ziemi nawiedziło indonezyjską prowincję Papua wywołując panikę wśród mieszkańców. Ludzki strach wykorzystują żartownisie. Wczoraj zadzwonili do mediów i poinformowali, że 24 października będzie miało miejsce kolejne, ogromne trzęsienie.

Dzisiejsze trzęsienie odczuli mieszkańcy indonezyjskiej wyspy Nowa Gwinea. Sejsmolodzy uspokajają, że mimo dużej siły zjawiska, nigdzie nie pojawiło się tsunami. Jednak silne wstrząsy wywołały panikę wśród mieszkańców wyspy. Na razie brak jakichkolwiek doniesień o ofiarach, lokalna telewizja poinformowała, że zawalił się jeden budynek mieszkalny.

Niestety ostatnie liczne trzęsienia ziemi w Indonezji (w wyniku ostatniego poważnego trzęsienia zginęło ponad tysiąc osób) pobudzają ludzką wyobraźnię.

Mieszkająca w Indonezji czytelniczka donosi serwisowi Alert24 , że w połowie tygodnia na indonezyjskich forach internetowych zaczęły krążyć plotki dotyczące ogromnego trzęsienia, które nawiedzi kraj 24 października. Wczoraj do mediów zadzwonili żartownisie, którzy podając się za meteorologów "potwierdzili", że na 100 proc. trzęsienie nastąpi i może być zupełnie fatalne w skutkach.

Więcej na blogu Alertowiczki .

Indonezja leży na tzw. "Pierścieniu Ognia", tutaj zbiegają się płyty kontynentalne, które odpowiadają za tak dużą sejsmiczną i wulkaniczną aktywność indonezyjskich wysp.