Kłopoty z dojazdem w Beskidy

Strażacy z pomocą policji udrażniają drogi w okolicy Żywca. Zalega na nich śnieg oraz powywracane drzewa. Alertowicze piszą, że dojazd do Beskidów Żywieckich i Śląskich może być utrudniony.

Marcin Starczak wysłał na Alert24 zdjęcia ze Szczyrka i okolic. Fotografie Alertowicza sportretowały najprawdziwszą zimę w Beskidach i to w środku października!

Beskidy wyglądają pięknie. Na poboczach dróg zalegają kopy śniegu, pod jego ciężarem uginają się drzewa. Niestety niezwykła pogoda, jak na tą porę roku całkowicie zaskoczyła drogowców. - Droga do Korbielowej jest nieprzejezdna. Szklanka! - żali się inny Alertowicz.

Na zdjęciach Starczaka widać interwencję strażaków, którzy usuwają przewalone na drogę drzewa. Stan jezdni pozostawia wiele do życzenia, dlatego też dojazd w góry może być utrudniony. Jednak straż pożarna w Szczyrku zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

- Droga do Szczyrku jest całkowicie przejezdna - tłumaczy straż. - W tej chwili poza jednym objazdem (na drodze do Buczkowic - dop. red.) nie ma żadnych utrudnień w ruchu - dodaje.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Zima w październiku? Dla strażaków na pewno tak. Kiliknij w zdjęcie, by zobaczyć galerię):

fot. Marek Starczak

Więcej o: