Kobieta dostaje sms: My name is Tomek, agent Tomek ...

Słynny uwodziciel z CBA wszedł teraz w świat wirtualny. Można dostać sms, który zaczyna się od słów. - To ja agent Tomek, pomogę Tobie rozwiązać wszystkie problemy...?

Z doświadczenia wiemy, że słynny agent CBA zrobił więcej kłopotu, ale może po ujawnieniu kilku jego wpadek zmienił się? I teraz będzie pomagał?

Jedna z naszych Czytelniczek, abonentka Plusa, dostała sms o takiej treści. - To ja agent Tomek pomogę Tobie rozwiązać wszystkie problemy - wyślij MMXXX* na 7265 i pobierz mój sygnał (2,44 zł). Będę tylko Twój" - przeczytała w czwartkowy wieczór.

Pani Dorocie nie trzeba było dwa razy powtarzać. Natychmiast wysłała sms o żądanej treści i otrzymała taki oto dzwonek na telefon.

Postanowiliśmy sprawdzić, kto wpadł na tak oryginalny pomysł, aby wykorzystać "sławę" agenta Tomka i nieźle na tym zarobić.

Polkomtel zaprzecza, żeby to była ich akcja. Usłyszeliśmy, że to jakaś zabawa ITI. W sumie głos "agenta Tomka" trochę przypomina głos Szymona Majewskiego, znanego prześmiewcy. Ale TVN mówi, że oni z tajemniczym sms-em nie mają nic wspólnego.

Numer 7265 był wykorzystywany w konkursach organizowanych niegdyś przez wydawnictwo Bauer. Jednak oni na pytanie o związek z numerem i agentem Tomkiem nie odpowiadają. Czy ktoś z Was wie, kto wysyła smsy od agenta Tomka? Poinformujcie Alert24

W Urzędzie Komunikacji Elektronicznej udało nam się ustalić, że ten numer przypisany jest Polkomtelowi i sieci Centertel.

TP S.A., który zawiaduje tą siecią pytany, czy ma jakiś związek z akcją odpowiedział krótko: Nie.

Tomku, to naprawdę Ty?

* specjalnie nie podajemy treści, którą trzeba było podać w SMS-ie. Jeśli ktoś na agencie Tomku próbuje zbić fortunę, to my mu w tym na pewno nie pomożemy.

Tajemnicą Poliszynela jest to, że działają firmy, które naciągają kobiety na drogie smsy. Sprawię niedawno opisał Duży Format w tekście "Kocham Cię. Zabijmy męża". Nie żebyśmy podejrzewali "agenta Tomka"...

Wszyscy, którzy marzą o dzwonku z agentem Tomkiem w roli głównej zapraszamy. Tu można pobrać dzwonek za darmo.

Więcej o: